Παλαιά χερουβικά

Hristakis

Παμπάλαιο φθορικό μέλος
Επειδή κάποιοι μπορεί να μην έχουν το πολύ σπουδαίο βιβλίο "Εν άνθος της καθ' ημάς εκκλησιαστικής μουσικής" του Αγαθαγγέλου Κυριαζίδου (Κωνσταντινούπολη 1896) θα ανεβάσω εδώ όλα τα παλαιά χερουβικά που περιέχονται σ αυτό καθώς και όποιο άλλο παλαιό χερουβικό έχει ανέβει στο forum.
 

Τάσος Μπόκος

Παλαιό Μέλος
Περιμένουμε εναγωνίως για τα επικείμενα uploads σου.
Νομίζω ότι η σιωπή όλων στα προεξαγγελτικά μηνύματά σου σημαίνει ακριβώς αυτό το πράγμα. Κάνε την αρχή και,αν έχουμε κι εμείς κάτι άλλο, θα το ανεβάσουμε...
 

Hristakis

Παμπάλαιο φθορικό μέλος
Ορίστε το πρώτο μέρος...κατάλληλα για περιπτώσεις που η προσκομιδή θα γίνει την ώρα του χερουβικού...
 

Attachments

  • Παλαιά χερουβικά από το ''Εν άνθος'' Αγαθ.Κυριαζίδη 1.rar
    25.7 MB · Views: 946
Last edited:

Lampadarios

Καλαφάτης Θανάσης
Το ευχαριστώ είναι λίγο, τόσο για τα χερουβικά, όσο και για τα κοινωνικά.

Εδώ και καιρό ψάχνω το χερουβικό σε Δ άγια Ιωάσαφ Διονυσιάτου, αυτό που λέει η χοροδία του Αλυγιζάκη στο cd με άσματα της λειτουργίας έκδοσις Ι.Μ. Διονυσίου....
 

Hristakis

Παμπάλαιο φθορικό μέλος
Το ευχαριστώ είναι λίγο, τόσο για τα χερουβικά, όσο και για τα κοινωνικά.
Να είσαι καλά...χαρά μου το να είναι στο ρεπερτόριο των ψαλτών αυτά τα τόσο ωραία μέλη...

Εδώ και καιρό ψάχνω το χερουβικό σε Δ άγια Ιωάσαφ Διονυσιάτου, αυτό που λέει η χοροδία του Αλυγιζάκη στο cd με άσματα της λειτουργίας έκδοσις Ι.Μ. Διονυσίου....
χχμμμμ...:cool:
 

Lampadarios

Καλαφάτης Θανάσης
Το άκουγα κάθε φορά που γυρνούσα απο αγρυπνία και πάντα ήθελα να το ψάλλω (εννοείτε πολύ) -τώρα θα μου πεις γιατί απευθύνομαι εδώ στο φόρουμ. Ε τί να κάνω δύσκολα είναι εκεί να πάρεις μουσικά... με εννοείς ελπίζω
 

Hristakis

Παμπάλαιο φθορικό μέλος
Εδώ και καιρό ψάχνω το χερουβικό σε Δ άγια Ιωάσαφ Διονυσιάτου, αυτό που λέει η χοροδία του Αλυγιζάκη στο cd με άσματα της λειτουργίας έκδοσις Ι.Μ. Διονυσίου....
Αυτό εννοείς?
 

Attachments

  • Χερουβικό Ιωάσαφ Διονυσιάτου.rar
    1.3 MB · Views: 320

Stathis

Ευστάθιος Μεντζάς
Αυτό εννοείς?

Αδελφε,

αν δεν κανω λάθος, και βλέποντας την αρχη του πλ του Α αμεσως μετα, προκειται για τη ελλειπουσα σειρα χερουβικων που ανεβασα (πεντε), επομενως μας λειπουν δυο ακομη. Ηχος Γ και πλ του Δ. Αν μπορουσες να τα ανεβασεις...

Ευχαριστω.
 

Hristakis

Παμπάλαιο φθορικό μέλος
Aferim!!! αν έχεις και άλλα θα σε παρακαλούσα...:eek:
 

Τάσος Μπόκος

Παλαιό Μέλος
Δυστυχώς είναι το μόνο που έχω αντιγράψει εγώ.
Έχω και 2-3 ακόμη αλλά είναι από άλλους αντιγραφείς και δε ξέρω αν μπορώ να τα ανεβάσω.
.....μπορώ;;;
 
Last edited by a moderator:

Αθωνίτης

Παλαιό Μέλος
Καλά η συγγραφή...πάει και έρχεται...αλλά και η αντιγραφή έχει πνευματικά δικαιώματα?
:cool:
 

stapaman

Εφησυχάζων & ενίοτε προξενών αλγεινάς εντυπώσεις δ
Καλά η συγγραφή...πάει και έρχεται...αλλά και η αντιγραφή έχει πνευματικά δικαιώματα?
:cool:

Αφήστε τα Γέροντα, σε λίγο θα πληρώνουμε για να τα ψάλλουμε κιόλας όπως πάει.... :rolleyes:
 

Nikos L.

Παλαιό Μέλος
Μετατρεψτε το καποιος σε παλιοτερη εκδοση pdf γιατί δεν το ανοιγω...
ειπαμε...Υπηρεσια.
ευχαριστω
 
Top